Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Ψυχογιού Ελένη | 3 Ιανουαρίου 2010, 13:43
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ο γεωγραφικός χώρος που σήμερα ονομάζεται "Ελληνικό κράτος" από την προϊστορία μέχρι σήμερα φιλοξενούσε ανθρώπους και λαούς με διαφορετικούς πολιτισμούς, γλώσσες, θρησκείες, η ώσμωση των οποίων συνέβαλλε διαχρονικά τα μέγιστα στη δημιουργία του "ελληνικού πολιτισμού". Ας τελειώνουμε επιτέλους με τή μονόφθαλμη και ισοπεδωτική αντιμετώπιση της ιστορίας μας που εξυπηρετεί μόνο τα στενά συμφέροντα ορισμένων και ας ενσωματώσουμε και θεσμικά τους "διαφορετικούς" συνανθρώπους μας που ζουν και μοχθούν μαζί μας. Δεν είμαι νομικός, ας θεσμοθετηθεί η ένταξη υπό τους καλύτερους όρους για όλους, γιατί πιστεύω ότι μόνο όφελος έχουμε να προσδοκούμε όλοι από την ψήφιση του νόμου.