Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Μαρία Κοζύρη | 3 Ιανουαρίου 2010, 14:26
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ο Ελληνικός Λαός ψήφισε το πρόγραμμα του Πασοκ, με μεγάλη πλειοψηφία. Στο πρόγραμμα αυτό ήταν και η λύση του παράλογου προβλήματος των μεταναστών. Είναι γελοίο να συζητάμε για δημοψήφισμα δύο μήνες μετά τις εκλογές και ενώ δεν συντρέχει κανένας απολύτος λόγος να μην υλοποιηθεί το συγκεκριμμένο νομοσχέδιο, όπως συνέβει με τα υπόλοιπα μέρη του προγράμματος του Πασοκ, που βρήκαν εμπόδια στην κρυφή οικονομική κατάσταση που παρέλαβε. Ολοι οι μετανάστες θα έπρεπε να αγκαλιαστούν από το κράτος και να ενταχθούν ομαλά στην ελληνική κοινωνία στην οποία μάλιστα μόνο καλό προσφέρουν με τα φτηνά εργατικά χέρια και την σοφία των πολιτισμών των χωρών που προέρχονται. Μόνο οι ανόητοι φοβούνται τους ξένους και οι εκμεταλλευτές τους. Δικαιώματα στους μετανάστες ΤΩΡΑ!