Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Τάσος, Θεσσαλονίκη | 4 Ιανουαρίου 2010, 22:37
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Επανερχόμαι διότι δε σχολίασα ότι άλλο πράγμα είναι η απόδοση ιθαγένειας και άλλο υπηκοότητας. Είναι ουσιαστική η διαφορά για αυτό και χρησιμοποιούνται οι δύο όροι.Έλληνες που μετανάστευσαν στη Γερμανία αποκτούν τη γερμανική υπηκόοτητα εφόσον επιθυμούν αλλά η ιθαγένεια τους είναι ελληνική.Με μεταφορά στη χώρα μας να έχουμε για παράδειγμα έλληνα υπήκοο με ιθαγένεια Ουκρανική ας πούμε για παράδειγμα.