Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη ΛΕΥΤΕΡΗΣ | 12 Νοεμβρίου 2009, 12:25
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Σχετικά με την εμπειρία και πώς αυτή μετριέται έχω να πω τα παρακάτω :έστω για παράδειγμα ότι έχουμε 2 διπλωματούχους μηχανικούς που γράφονται την ίδια μέρα στο ΤΕΕ και το ΤΣΜΕΔΕ. Από τότε αρχίζει να μετρά η εμπειρία τους. Την άλλη μέρα ο πρώτος πιάνει δουλειά σε μια κατασκευαστική εταιρεία και δουλεύει κατά μέσο όρο 10 ώρες τις καθημερινές και 7 τα Σάββατα. Ο άλλος την επομένη της εγγραφής του στο ΤΕΕ παίρνει το αεροπλάνο και πάει για διακοπές διαρκείας στην Χαβάη. Μετά από 5 χρόνια και οι 2 θα έχουν ακριβώς τα ίδια μόρια εμπειρίας. πραγματικά απίστευτο! Η λύση είναι μόνο μια: να μετράει μόνο η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ εμπειρία που έχει κάποιος. Αλλιώς μιλάμε στην ουσία για μοριοδότηση της αρχαιότητας και όχι της εμπειρίας.Πρέπει άμεσα να αρθεί η παραπάνω αδικία.