Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Ευαγγελια Αναστασιαδου | 12 Νοεμβρίου 2009, 13:55
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Πολυ σωστα ο κ.Σαμιωτακης σας παρεπεμψε στην 5κ/2008.Ηταν η προκυρηξη που μας γεμισε με ελπιδες αλλα και πληρη απογοητευση με την ανακοινωση των αποτελεσματων. Ειδαμε να προσλαμβανονται σε νησια ατομα με 600 μορια λογω εντοπιοτητας λεει. Ειδαμε να προσλαμβανονται ατομα που ειχαν προυπηρεσια (με συμβαση) και ετσι να συγκεντρωνουν μορια. Και μεις που δεν ειχαμε μπαρμπα και δεν μπορεσαμε να εχουμε προσβαση στα νοσοκομεια ,που να την την βρουμε την προσαυξημενη εμπειρια? Σας φτανει η προυπηρεσια μου ως πωλητρια 20 χρονια?Αυτην εχω.Επρεπε να ζησω βλεπετε κι εγω χωρις να προσκυνω βουλευτες. Καποτε ομως τελειωσα την νοσηλευτικη ΔΕ.20 χρονια πανε. Και μετα? Δεν μπορεσα (αθελα μου)να παρακολουθησω προγραμμα σεμιναριων,δεν μπορεσα να βολευτω με stage,δεν μπορεσα να παω σε ενα ιδιωτικο ΙΕΚ να παρω τα επιπλεον 150 μορια,δεν μπορεσα (αθελα μου)να κανω παιδια και να υπαχθω στους πολυτεκνους,δεν μπορεσα να εχω τιτλους ξενων γλωσσων. Επρεπε να δουλεψω ομως και να ζησω βλεπετε. Και σημερα οντας ανεργη γιατι ανηκω στην γενια των ξωφλημενων 40ρηδων που εχουν αλτζχαιμερ,παρκινσον,πρεσβυωπια και ανικανοτητα κατα τα λεγομενα των εργοδοτων που ζητουν εως 32-35 ,ερχομαι και λεω Καποτε σπουδασα νοσοκομα για να κουβαλαω παπιες.Δεν εχω ομως μαστερ. Μηπως πρεπει καποιος να μου δωσει την ευκαιρια να μην πεθανω???