Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη GEORGIA S. | 12 Νοεμβρίου 2009, 15:42
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συμφωνώ σε πολλά σημεία με το νέο νομοσχέδιο και συγχαρητήρια στη νέα κυβέρνηση που προσπαθεί να παγιώσει την αξιοκρατία στις προσλήψεις στο Δημόσιο Τομέα. Ωστόσο νομίζω ότι πρέπει να επανεξεταστεί η μοριοδότητη της εντοπιότητας με 150 μόρια για την πρόσληψη στους μεγάλους δήμους, κυρίως της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης. Κατοικώ στην Ηλιούπολη και το σπίτι μου είναι πιο κοντά στο Δημαρχείο της Αργυρούπολης παρά της Ηλιούπολης, τι νόημα έχει η μοριοδότηση της εντοπιότητας σε αυτή την περιπτώση; Τουλάχιστον να μετατραπεί σε μοριοδότηση εντοπιότητας βάσει της Νομαρχίας στην οποία ανήκει ο διαγωνιζόμενος, αν και γνώμη μου είναι να καταργηθεί τελείως.