Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη M.B. | 12 Νοεμβρίου 2009, 16:53
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Δηλάδη τώρα εδώ που τα λέμε δεν ξέρει κανείς αν πρέπει να κλάψει ή να γέλασει. Ο χρόνος μας μακρυά από την οικογένεια μας, ο κόπος μας, οι ελπίδες μας πάνε έτσι απλά. Τόσα χρόνια μοριοδοτούσανε τα 2α μεταπτυχιακά (και η κυβερνησή του ΠΑΣΟΚ στο παρελθόν) και τώρα έτσι απλά αποφασιζούν: ναι κύριε εγώ στον πεταώ τον κόπο σου. Γιατι; υπήρχε κάποια διαφθορά; κάποια θέση κάποιου άλλου πήρα άτιμα; Αν είναι τότε να κάναμε καμία ξένη γλώσσα σε εκείνο τον χρόνο που καταναλώσαμε. Ναι, θέλουμε να διοριστούμε στο δημόσιο! ειδικά οι γύναικες με μικρά παίδια, αλλά εγώ νίωθω ότι ο,τι και να κάνω δεν είναι αρκετό... Ζούμε σε μια εποχή που η εξειδίκευση μετράει. Ακούμε συχνά για τη δια βίου εκπαίδευση. Ξανασκευτείτε το. Δεν αδικίσαμε κανέναν; διαβάσαμε παραπάνω μήπως και έχουμε ελπίδα με βάση τα μέτρα που εσείς είχατε βάλει στο παρελθόν.