Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Κατερίνα Κ. | 12 Νοεμβρίου 2009, 16:13
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Κ.Κουλοχέρα,συμφωνώ απόλυτα μαζί σας και ιδιαίτερα όσον αφορά στο θέμα των ΤΕΕ και των δύο τίτλων σπουδών που αυτά προσέφεραν μέσα σε 3 χρόνια φοίτησης.Όλοι όσοι ασχολούμαστε γνωρίζουμε λίγο πολύ πώς αποκτήθηκαν οι δεύτεροι τίτλοι... Ενδεικτικά αναφέρω την περίπτωση του ιδιωτικού ΤΕΕ "ΕΥΡΩΠΗ",το οποίο βρίσκεται στην Άρτα.Εν έτει 2007 με 3500 ευρώ όποιος είχε χρήματα αγόραζε ένα ωραιότατο 20ράκι+150 μόρια.Είχε γίνει τότε μεγάλος ντόρος, αλλά επί της ουσίας τίποτα...Ελπίζω κάποιος ν'ασχοληθεί. Τώρα που τα παιδιά παίρνουν ένα πτυχίο μετά από 3ετή φοίτηση,για ποια 150-200 μόρια μιλάμε; Πού να βρούμε τα χρήματα για να τα αποκτήσουμε; Επειδή εκτός από τα παιδιά,υπάρχουμε κι εμείς που ακόμα περιμένουμε...