Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Παναγιώτης | 12 Νοεμβρίου 2009, 18:32
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Θα ήθελα να υπάρξει κάποια αναγνώριση από πλευράς κυβερνήσεως, των ατόμων που έχουν δώσει κατατακτήριες εξετάσεις από ΤΕΙ σε ΑΕΙ ή και το ανάποδο. Στην παρούσα φάση, για μια Θέση ΠΕ, ο δεύτερος τίτλος σπουδών ΤΕΙ (σε συναφή αντικείμενο), δεν αναγνωρίζεται καθόλου (4 χρόνια σπουδές) παρόλο που και τα δύο εντάσσονται στην ανώτατη εκπαίδευση, ενώ ένα μεταπτυχιακό ενός ή και δύο ετών δίνει 200 μόρια. Με αυτό τον τρόπο ουσιαστικά δεν απαξιώνεται ο τίτλος σπουδών που δίνεται από ένα ανώτατο εκπαδευτικό ίδρυμα της χώρας; Δεν θα έπρεπε, από την στιγμή που μιλάμε για ανώτατη εκπαίδευση να υπάρξει μια καλύτερη αντιμετώπιση του θέματος; Σας ευχαριστώ