Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΓΛΟΥ | 12 Νοεμβρίου 2009, 18:08
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να καταργηθούν τα 150 μόρια που δίνονται στην κατηγορία ΔΕ στην περίπτωση που κατέχει κάποιος 2 απολυτήριους τίτλους (πχ ΤΕΕ και Γενικό λύκειο). Είναι μεγάλη αδικία γιατί δεν υπάρχει λόγος να πριμοδοτείται κάποιος που έχει 2 τίτλους στο ίδιο μορφωτικό επίπεδο. Όπως επίσης θα πρέπει και να γίνει διαχωρισμός ανάμεσα στα Γενικά Λύκεια όπου οι μαθητές μόχθησαν παραπάνω για να πάρουν καλό βαθμό, και στα ΤΕΛ, ΤΕΕ κτλ όπου κάποιοι πήγαιναν και πηγαίνουν σε ιδιωτικά εκπαιδευτήρια και παίρνουν 19 και 20 απολυτήριο. Ευχαριστώ.