Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Παναγιώτης Μ. | 12 Νοεμβρίου 2009, 19:30
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Καλησπερα συμφωνω με το νομοσχεδιο πλην δύο σημειων: Α) δεν καταλαβαίνω γιατι καταργείται η συναφεια του μεταπτυχιακού τίτλου, δηλαδη θεωρείται το ιδιο να εχει π.χ. ενας ιατρος μεταπτυχιακο τιτλο στη δημοσια υγεια και ένας άλλος ιατρος μεταπτυχιακο τιτλο στην αγγλικη φιλολογια, και θα πρεπει να παρουν και οι δυο τα ιδια μορια (200 μορια) εαν ειναι υποψηφιοι για την ιδια θεση ΠΕ Ιατρου; Β) δεν καταλαβαινω επισης για ποιο λογο καταργείται η αθροιστική μοριοδότηση του δεύτερου μεταπτυχιακου. εαν καποιος εχει δυο μεταπτυχιακα συναφη με το αντικειμενο της θεσης για ποιο λογο να μην υπαρχει αθροιστικη μοριοδοτηση , αφου μοχθησε για να τα παρει. ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.