Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Γ.Σ. | 12 Νοεμβρίου 2009, 22:41
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Θα ήθελα παρακαλώ να διευκρινήσετε τί ακριβώς θα ισχύσει με το δεύτερο τίτλο σπουδών στην κατηγορία ΠΕ. Ο προηγούμενος νόμος έδινε 150 μόρια για το δεύτερο πτυχίο Α.Ε.Ι., ισάριθμα με τα μόρια του τίτλου μεταπτυχιακών σπουδών. Τί θα ισχύσει εφεξής για τη μοριοδότηση του; Επίσης, σε περίπτωση που δεν εξισώνεται με τίτλο μεταπτυχιακών σπουδών, ως προς τα μόρια, μήπως είναι παράδοξο (και φυσικά άδικο) να λαμβάνει 200 μόρια το μεταπτυχιακό ετήσιας φοίτησης και λιγότερα μόρια οι 4ετείς σπουδές προπτυχιακού επιπέδου, σε άλλο αντικείμενο;