Αρχική Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς - Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’Άρθρο 5 Υποχρεώσεις ιδιοκτήτη δεσποζόμενου ζώου συντροφιάςΣχόλιο του χρήστη evi | 9 Μαΐου 2021, 10:16
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
ΝΑΙ στην υποχρεωτικη στειρωση. οποιος θελει να ζευγαρωσει το σκυλο του κ να δινει τα κουταβια εναντι καποιου ποσου, μπορει να κανει τα χαρτια του κ να γινει νομιμος εκτροφεας πληρωνοντας στο κρατος κ το αναλογο φορο απο αυτο.αρκετοι το εχουν δει μεροκαματο, ε οχι δν ειναι ετσι. σαν εθελοντρια στην περιοχη μ εχω βαρεθει να μαζευω κουταβια απο τα σκουπιδια ή το ποταμι ή το βουνο π τα αφηνουν για να πεθανουν. εχουμε στειρωσει ολα μα ολα τα αδεσποτα(π ειναι κ μετρημενα στα δαχτυλα τ ενος χεριου)κ καθε φορα να βρισκουμε κουταβια. δεν τα ριχνει ο ουρανος στη γη. απο ιδιοκτητες σκυλων ειναι που ζευγαρωνουν τα σκυλια τους για να εχουν ευχαριστηση κ μετα τι θα κανουν τα αφηνουν στο δρομο. ζουμε στο 2021 κ σαν ευρωπαικη χωρα θα επρεπε να κυκλοφορουμε εξω χωρις να βλεπουμε φολες-κουταβια-κακοποιησεις ζωων-εγκαταληψεις. ερχονται τουριστες ξενοι στη χωρα μας και μαυριζει η καρδια τους.αυτο θελουμε να δειξουμε?οτι ειμαστε βαρβαροι απεναντι σε καθε μορφη ζωης στο μερος μας? ας γινουμε λογικοι κ να δουμε μπροστα επιτελους.