Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Ιωάννης Νίκου | 13 Νοεμβρίου 2009, 13:21
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Επίσης καλό θα ήταν να καταργηθεί η εντοπιότητα για τους μεγάλους δήμους και να παραμείνει μόνο στις παραμεθόριες περιοχές και σε Δήμους κάτω απο 5.000 η 10.000 κατοίκους. Το να μετράνε με επιπλέον μόρια ο βαθμός των βασικών τίτλων σπουδών είναι καλό αλλά ούτε αυτό διασφαλίζει οτι θα μπαίνουν οι Καλύτεροι. Είναι γνωστό άλλωστε ότι και στα ΑΕΙ και τα ΤΕΙ βασιλεύουν και εκεί οι γνωριμίες, οι δημόσιες σχέσεις και η κομματικόποίηση. Πολύ εύκολα μπορεί να γίνει ενας βαθμός απο 6 σε 7 σε κάποιον γνωστό η καλό δημοσιοσχετίστα η σε κάποια όμορφη κοπελιά απο κάποιον που παλεύει με την αξία. Για αυτό λοιπόν να υπάρχει γραπτός διαγωνισμός που όλοι θα ξεκινάνε απο το 0 και θα μετράει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνο ο βαθμός της γραπτής εξέτασης