Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Μαρία Μ | 13 Νοεμβρίου 2009, 13:01
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συμφωνώ με τον "ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ , 2009-11-13 11:58:35" και Προσθέτω: Θεωρώ απαραίτητο και πολύ λογικό να προσμετράται η διδακτική εμπειρία σε ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ ως επαγγελματική. Πχ εστω προκύρηξη θέσης διαιτολόγου για νοσοκομείο. Με το ισχύον καθεστώς μοριοδοτείται ο διαιτολόγος που έχει γραφείο και βλέπει πχ ένα ραντεβού τη μέρα πχ για απώλεια βάρους και ΔΕΝ μοριοδοτείται αυτός που του έμαθε να το κάνει αυτό δηλ. αυτός που διδάσκει Διαιτολογία ή, ακόμα χειρότερα, ΔΕΝ μοριοδοτείται αυτός που διδάσκει Κλινική Διατροφή!!!!! γιατί (συμφωνα με τον ΑΣΕΠ) είσαι "εκπαιδευτής" ή "εργαστηριακός συνεργάτης" ή "επιστημονικός συνεργάτης" και αυτό ο ΑΣΕΠ δεν το θεωρεί εργασιακή εμπειρία!!!! Και θέτω το πολύ εύλογο ερώτημα: Η προυπηρεσία σε ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ τελικά που προσμετράται???? Δυστυχώς η προυπηρεσία σε ΙΕΚ: πουθενά...., η δε προυπηρεσία σε ΤΕΙ, ΑΕΙ: μόνο στο αντίστοιχο ΤΕΙ, ΑΕΙ.....