Αρχική Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς - Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’Άρθρο 6 Εκτροφή, αναπαραγωγή και εμπορία ζώων συντροφιάςΣχόλιο του χρήστη ΑΝΝΑ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ | 12 Μαΐου 2021, 12:51
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Απίστευτο.... Με πόση ευκολία ορισμένοι τάσσονται κατά των στειρώσεων. Που ζούνε? μήπως ζουν εκτός Ελλάδας και δεν συναντούν ποτέ τους τα αδέσποτα στους δρόμους? Δεν βλέπουν εικόνες με τα σκελετωμένα άρρωστα χτυπημένα ζώα? αυτά που τα δείχνει ακόμη και η τηλεόραση και οι ειδήσεις να πεθαίνουν σφαδάζοντας από πόνους διότι κάποιος "καλός χριστιανός" τα τάισε δηλητήριο??? Εκατομμύρια τα αδέσποτα σε όλη την Ελλάδα, δεκάδες οι κούτες με τα παρατημένα κουτάβια σε κάδους σκουπιδιών. Και επιμένουν να λένε ότι στείρωση είναι ακρωτηριασμός??? Αλλά φυσικά αυτοί που το υποστηρίζουν ουδέποτε έσκυψαν πάνω από ένα σακατεμένο ζώο που αργοπεθαίνει να το μεταφέρουν σε γιατρό. Ούτε που αγόρασαν ένα σακί κροκέτες να τα ταϊσουν. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ Κύριε Πρωθυπουργέ ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΠΙΣΩ. ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ. Εάν θέλετε να εκλείψει το πρόβλημα των αδέσποτων στους δρόμους η μόνη λύση είναι ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ . Και μόνο οι Νόμιμοι επαγγελματίες εκτροφείς να έχουν το δικαίωμα αναπαραγωγής τους. Από τους μη νόμιμους και από τους πολλούς ασυνείδητους πολλαπλασιάζονται καθημερινά τα αδέσποτα σε δρόμους βουνά παραλίες.