Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη kostas papadopoulos | 13 Νοεμβρίου 2009, 18:17
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Μάθαμε όλοι να λεγόμαστε επιστήμονες. Είμαστε ανώτεροι εμείς, διότι τα γνωρίζουμε όλα, επειδή απλά διαβάζαμε και ας μην έχουμε εργαστεί ποτέ. ΑΝ για παράδειγμα ένας γεωπόνος, δεν είναι αρωγός του αγρότη, να ξενυχτά μέρα-νύχτα στο χωράφι, να προσπαθεί να ενημερώνεται και να μαθαίνει από αυτούς (γιατί από απλούς ανθρώπους πολλά χρησιμα πράγματα μαθαίνεις που θα σε οφελήσουν στη ζωή), να έχει επιστημονική ηθό και ταπείνωση και να μην το παίζει παντογνώστης, να βλέπει από κοντά τα προβλήματα των αγροτών, πως θα καταφέρει να συνεισφέρει από το επαγγελμά του; Mε το να κάθεται σε ένα γραφείο, ή με το να κάνει διδακτορικά για μια ζωή σε ένα εργαστήριο, όταν δεν θα έχει δει πρακτικά ποτέ του μουχρίτσα ή βέλιουρα. Καλή και η έρευνα, διότι αν είναι σοβαρή προσφέρει πολλά, αλλά να υπάρχει και πρακτική επαφή με το επάγγελμα, με αυτό που το πιο πιθανό θα κληθείς να αντιμετωπίσεις αύριο.