Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη ΔΗΜΗΤΡΗΣ | 13 Νοεμβρίου 2009, 18:42
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Να σας συγχαρώ για την δημόσια διαβούλευση όμως θα σταθώ λίγο κριτικά απέναντι της. Υπάρχουν 2 - 3 θέματα που μονίμως επαναλαμβάνονται, δεν μπορεί κάποιος απο τους διαχειριστές θα τα έχει δει. α/ Μεταπτυχιακά (συναφή) θεωρώ και εγώ ότι πρέπει να αθροίζονται όσα και αν είναι. β/ Διδακτορικά (συναφή) θεωρώ και εγώ ότι πρέπει να αθροίζονται. γ/ 2ο - 3ο συναφές πτυχίο θεωρώ ότι πρέπει να μετράει τουλάχιστον όσο το μεταπτυχιακό και να αθροίζονται. δ/ πολύτεκνοι / τρίτεκνοι συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχει μέριμνα θα κάνουν άλλα...μεταπτυχιακά και διδακτορικά μιά ζωή... Δεν απαντάει κανείς όμως. Δύο πράγματα συμβαίνουν α/ η είναι προαποφασισμένο το σχέδιο νόμου και κρύβεστε ή β/ θεωρείτε σωστά και λογικά τα ανωτέρω όμως φυλάτε την καλή πρόθεση σας για να μας ανακοινώσετε μετά ότι έχουμε δίκιο, να ακούσετε και ευχαριστώ, οπότε η διαβούλευση θα μας κάνει πιο ευτυχισμένους. Επειδή η δημόσια διαβούλευση πρέπει να γίνετε με κανόνες ηθικής ξεκαθαρίστε την θέση σας διότι εγώ δεν θα πω ευχαριστώ για τα αυτονόητα. Η Δημόσια Διαβούλευση εκτός του ότι σας κάνει αρεστούς στους πολίτες σας δίνει και πόντους έναντι της αντιπολίτευσης ότι δήθεν ακούτε τον πολίτη. Δεν θα πάιξω σε αυτό το παιχνίδι. Τσαντισμένος