Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη giorgos | 13 Νοεμβρίου 2009, 21:32
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Καλός ο νέος νόμος αλλά γιατί να αγνοείται στην κατηγορία ΠΕ το απολυτήριο λυκείου; Ο βαθμός πρέπει να εξάγεται βάσει αντικειμενικών κριτηρίων Δηλαδή να μετράνε τα πάντα που κάποιος έχει κατορθώσει (ακαδημαικά) στη ζωή του Απολυτήριο Λυκείου: 18/2*110 Πτυχίο: 7*110 2 Πτυχίο:150 μόρια Μάστερ: 200 μόρια 2 Μάστερ:150 μόρια 3 Μάστερ: 100 μόρια 4 και πάνω: 50 μόρια Διδακτορικό:400 μόρια 2 Διδακτορικό:200 μόρια 3 Διδακτορικό: 100 μόρια Ξένες Γλωσσες ανεξαρτήτου επιπέδου και αθροιστικα Εμπειρία Ως ΈΧΕΙ(μόνο αν χρειάζεται απο την προκήρυξη και τη θέση) τι να κάνω κάποιον να έχει 5 χρονια εμπειρία συμβασιούχου Ή STAGER (ή και στον ιδιVτικο τομέα ΠΕ δΙΟΙΚΗΤΙΚΌ ΑΝ ΕΒΓΑΖΕ ΜΟΝΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ;)ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΛΟΓΙΣΤΗ Α ΤΑΞΗΣ ΟΚ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΙΑΤΡΟ ΟΚ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΕΜΕΠΙΡΙΑΣ ΕΝΕΧΕΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ