Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη ΜΑΡΙΑ | 14 Νοεμβρίου 2009, 17:18
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Άποψη μου και ελπίζω σεβαστή είναι ότι οι συνθήκες έχουν οδηγήσει απο μόνες τους, πολλούς απο εμάς να κάνουν 1 και 2 και 3 μεταπτυχιακά κάποιοι άλλοι 1 και 2 διδακτορικά και κάποιοι άλλοι να κάνουν 1 ή και 2 φορές ΑΕΙ για να πάρουν δύο πτυχία. Αυτά θέλουν κόπο και χρήμα. Δεν τα διαγράφει κανείς με έναν νόμο. Θα ήθελα να τονίσω ότι όσο και αν φαίνονται πολλοί αυτοί οι πολίτες αυτού του Κράτους δεν είναι πολλοί, είναι λίγοι και αυτό γιατί είναι δύσκολο να τα κάνεις όλα αυτά. Μην φοβάστε οι υπόλοιποι σε κάθε ΑΣΕΠ λίγοι θα είναι αυτοί ανά προκήρυσόμενη θέση, δεν θα επηρεάσουν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού. Αυτοί οι πολίτες έχουν προσόντα πολλές φορές παραπάνω απο αυτούς που μας κυβερνούν τώρα ή και παλαιότερα που όπως αποδυκνύεται πόλλες φορές δεν δούλεψαν ποτέ στην ζωή τους αλλά τώρα αποφασίζουν για τις τύχες μας. Θά ήθελα λοιπόν τους άριστους και στην Βουλή, μπορείτε να μας δείξετε τα πτυχία σας; Eμείς θα σας μοριοδοτήσουμε και θα σας έχουμε υπόψη στις επόμενες εκλογές. Ναι στην μοριοδότηση διπλού πτυχίου, όλων των μεταπτυχιακών και όλων των διδακτορικών.