Αρχική Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς - Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’Άρθρο 6 Εκτροφή, αναπαραγωγή και εμπορία ζώων συντροφιάςΣχόλιο του χρήστη Σοφία Δένδια | 17 Μαΐου 2021, 11:56
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Οι "ερασιτέχνες" και μη εκτροφείς, οι κυνηγοί και όλοι οι λοιποί που ευθύνονται για την αύξηση των αδέσποτων έχουν μοιραστεί το ίδιο κείμενο, που το ποστάρουν μαζικά copy paste υπερασπιζόμενοι το "δικαίωμά" τους να απομυζούν ένα ζωάκι βάζοντάς το να γεννάει 2 φορές το χρόνο. (απο αγάπη ταχα μου προς τη φυλή και για την ευγονία της φυλής) Πονηρά μάλιστα λένε ότι οι δυο γεννες θα γίνονται από ΕΩΣ 2 ζώα, πράγμα που σημαίνει ότι στην πράξη το ένα ζώο θα είναι το καλό και το ακριβό και το άλλο, απλά το άλλοθι για να τους επιτρέπονται οι 2 γέννες το έτος, που θα γίνονται βέβαια από το ίδιο ζώο απαιτω την άμεση στείρωση ΟΛΩΝ των δεσποζόμενων. Απαιτώ σκληρό έλεγχο για να γίνει κάποιος ερασιτέχνης εκτροφέας, με δικαίωμα 2 γέννες στη διάρκεια όλης της ζωής του ζώου, όχι 2 γέννες το χρόνο επί όσα χρόνια θα ζήσει το ζώο. ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!!