Αρχική Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς - Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’Άρθρο 6 Εκτροφή, αναπαραγωγή και εμπορία ζώων συντροφιάςΣχόλιο του χρήστη Δήμητρα | 17 Μαΐου 2021, 18:22
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι ο ερασιτέχνης εκτροφεας παρέχει την απόλυτη ευζωία ενός ζωου. Μοιραζόμαστε την ζωή μας μαζί τους. Είναι η απόλυτη απόδειξη ότι νοιαζόμαστε για τα σκυλιά όχι μόνο τα δικά μας αλλά πολλές φορές με αυτοθυσία φροντίζουμε ότι σκύλο βρεθεί στον διάβα μας χωρίς όμως να το διατυμπανιζουμε.Οι κτηνιατροι μπορούν να διαβεβαιώσουν ότι προσέχουμε με εξετάσεις και μεγάλη υπευθυνότητα τα ζωα τα οποία φροντίζουμε. Ο εκτροφεας οπότε θα αναπαράγει ένα ζώο θα πρέπει πρώτα να το δηλώσει στον κυνολογικό όμιλο Ελλάδος ο οποίος θα πρέπει να ελέγξει εάν τα κουτάβια έχουν ηλεκτρονική ταυτοποίηση. Υπάρχει λοιπόν στην Ελλάδα εποπτική αρχή. Αρκεί να την ακούσουμε. Όλο το διαβουλευμα έγινε χωρίς να εισακουστούν οι όμιλοι. Ο Κυνολογικός Όμιλος Ελλάδος υπάρχει 30 χρόνια. Είναι δυνατόν να μην συμμετέχει σ, αυτό. Υπάρχουν οριζόντια μέτρα τα οποία θυμίζουν μεσαίωνα.. Θα πρέπει να δείτε ότι προηγμένες κυνολογικα χώρες που δεν έχουν άδεσποτα δεν προέβησαν σε τέτοιες ενέργειες... Ενωμένη Ευρώπη σε όλα λοιπόν όχι αλά καρτ...