Αρχική Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς - Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’Άρθρο 6 Εκτροφή, αναπαραγωγή και εμπορία ζώων συντροφιάςΣχόλιο του χρήστη Πέτρος κ | 17 Μαΐου 2021, 19:38
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Στην εισαγωγή ζώον συντροφιάς από το εξωτερικό να γίνει υποχρεωτικό η προσκόμιση τεστ αντισωμάτων της λύσσας και λοιπών εμβολιασμών,να υπάρχει ποινή όταν προσκομίζονται ψευδή διαβατήρια με ψευδή στοιχεία και να υπάρχει σοβαρός έλεγχος στα σύνορα γιατί δεν γίνονται καθόλου έλεγχοι για το τι μπαίνει μέσα στην χώρα μας,είναι συχνό φαινόμενο εισαγωγείς να παραποιούν τα στοιχεία των κουτάβιων και να τα εισάγουν σαν κατακοιδια τους ενώ έρχονται για εμπορικούς σκοπούς.τα ζώα συντροφιάς που εισάγονται να είναι από νόμιμα εκτροφεία του εξωτερικού αναγνωρισμένα από την Ευρώπη και με ίδια φιλοσοφία όπως της ελληνικής εκτροφής και να συνοδεύονται από απόδειξη αγοροπωλησιας!Αν μπορεί ο κάθε ιδιώτης του εξωτερικού κύριος Βαλκανίων να εισάγει στην Ελλάδα για ποιον λόγο τότε να μην υπάρχει ερασιτέχνης εκτροφέας στην Ελλάδα?