Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Σωτήρης | 15 Νοεμβρίου 2009, 01:35
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Μία μόνο παρατήρηση αναφορικά με τη μοριοδότηση του ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΠΕ ή ΤΕ: Έστω δύο υποψήφιοι, με ίδιους βαθμούς βασικού πτυχίου, κάτοχοι δεύτερου πτυχίου και μεταπτυχιακού. Με την παρούσα μοριοδότηση, θα συγκεντρώσουν το ίδιο άθροισμα, ανεξάρτητα του βαθμού του δεύτερου πτυχίου.Νομίζω πως κάτι τέτοιο δεν θα ήταν δίκαιο. Θα πρότεινα τα μόρια που δίνει το δεύτερο πτυχίο να είναι ίσα με το ένα τρίτο των μορίων που θα έδινε το ίδιο ακριβώς πτυχίο ως πρώτο. Δηλαδή: ΑΝ ΒΑΘΜΟΣ 2ου ΠΤΥΧΙΟΥ =6, ΤΟΤΕ 220 μόρια ΑΝ ΒΑΘΜΟΣ 2ου ΠΤΥΧΙΟΥ =9, ΤΟΤΕ 330 μόρια