Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Κώστας | 15 Νοεμβρίου 2009, 15:48
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συμφωνώ απόλυτα με την κατάργηση της αθροιστικής μοριοδότησης των μεταπτυχιακών τίτλων και την εισαγωγή «φρένου» στα μόρια! Επιτέλους πρέπει να σταματήσει η λογική «σπουδάζω για να μαζεύω μόρια για να βολευτώ στο δημόσιο», λογική η οποία προωθεί την εμπορευματοποίηση της εκπαίδευσης και παρόμοιες φιλελεύθερες «ελιτίστικες» λογικές. Στόχος πρέπει να είναι η γνώση και όχι τα μόρια και προς αυτή την κατεύθυνση πρέπει να ωθήσουμε τους νέους και τους άνεργους. Προτείνω επίσης την εισαγωγή φρένου στον αριθμό των πτυχίων γλωσσομάθειας π.χ. 3 γλώσσες το μέγιστο.