Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη ΕΙΡΗΝΗ Τ | 15 Νοεμβρίου 2009, 18:20
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Προτείνω να Μοριοδοτούνται αθροιστικά τα πτυχία ΔΕ:Απολυτήριο λυκείου + 1ος τίτλος σπουδών ΙΕΚ + 2ος τίτλος σπουδών ΙΕΚ κ.τ.λ. (ενώ η συνάφεια, των μετάλυκείακών τίτλων σπουδών με την θέση, να παρέχει επιπλέον μόρια. Το ίδιο να ισχύει για τα ΤΕΙ και ΑΕΙ (με τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά). Με αυτόν το τρόπο: 1) Σταματάμε την στασιμότητα στην εκπαίδευση & στην μόρφωση. 2) Ανεβάζουμε αναγκαστικά το μορφωτικό μας επίπεδο σαν λαός. 3) Στελεχώνονται οι υπηρεσίες από δημόσιους υπαλλήλους με ευρύ πεδίο γνώσεων, ανοικτούς στην συνεχόμενη εκμάθηση και όχι στάσιμους. 4) Δίνει στον καθένα την δυνατότητα εξέλιξης και ανταγωνιστικότητάς, βελτιώνοντας το πνευματικό του επίπεδο.