Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Georgios Kandylas | 16 Νοεμβρίου 2009, 13:49
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Με λίγα και απλά λόγια: 1) Αθροιστική μοριοδότηση χωρίς κανένα όριο για όλους τους μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς τίτλους. 2) Αθροιστική μοριοδότηση χωρίς κανένα όριο για όλους τους βασικούς τίτλους, τον πρώτο με συντελεστή 75 και όχι 110 (για να μην ευνοούνται κάτι ύποπτα 10άρια) και τους υπόλοιπους με κάποιο σταθερό βαθμό (λ.χ. 300). Μόνο έτσι κύριοι και κυρίες πετυχαίνετε δια βίου εκπαίδευση και υψηλά και ευρέως καταρτισμένους υπαλλήλους. Τα υπόλοιπα είναι εκ του πονηρού, του περισσού και της αποστασιοποίησης-τεμπελιάς (δεν θέλω να το πιστεύω, αλλά τα πράγματα έτσι δείχνουν) του ΑΣΕΠ να αξιολογεί εις βάθος. Μην πετάτε κόπους μιας ζωής (κυριολεκτώ) στα σκουπίδια. Ούτε τεμπέληδες είμαστε όσοι σπουδάσαμε παραπάνω (τι οξύμωρο αλήθεια) διότι πολλοί δουλεύαμε και παράλληλα, ούτε λεφτάδες (πληρώσαμε από τον ιδρώτα μας χιλιάδες ευρώ ή και με υποτροφίες σκληρά κερδισμένες), ούτε προσβλέπαμε σώνει και καλά σε θέση στο δημόσιο (προσωπικά είμαι διορισμένος εδώ και χρόνια, μέσω ΑΣΕΠ μάλιστα). Αλλά όταν οι άλλοι τεμπέλιαζαν ή κοίταζαν τη ζωούλα τους τα μερμήγκια δούλευαν. Τώρα πάλι καλοκαίρι για τους τεμπέληδες θα φτιάξετε;