Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη sotiris | 16 Νοεμβρίου 2009, 21:23
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
ΔΕΥΤΕΡΟ "ΠΤΥΧΙΟ" ΔΕ Κύριε Υπουργέ, παρακαλώ καταργήστε τα +150 μόρια του δεύτερου "πτυχίου" ΔΕ. Είναι αδιανόητο να υπάρχουν άνθρωποι που αγοράζουν 20άρια από ιδιωτικά εκπαιδευτήρια και ΙΕΚ, στα οποία προσθέτουν και 150 μόρια από το (συνήθως πολύ χαμηλότερου βαθμού) απολυτήριο δημόσιου λυκείου. Ένας άριστος απόφοιτος του 19 θα έχει 200 και πλέον μόρια λιγότερα από αυτούς, τα οποία πολύ δύσκολα μπορεί να καλύψει μέσω του τεστ δεξιοτήτων. Παρακαλώ πολύ να το δείτε, γιατί πρόκειται για ΑΔΙΚΙΑ. Σας ευχαριστώ για το βήμα.