Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη ΑΘΗΝΑ ΡΟΥΣΚΑ | 16 Νοεμβρίου 2009, 22:57
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Κύριε Υπουργέ Είμαι πολύτεκνη με 4 μαθητές στην α΄λυκίου , γ΄ γυμνασίου , α΄γυμνασίου και ε΄ δημοτικού. Θεωρώ τουλάχιστον άστοχο άν όχι προκλιτικό για το δημόσιο αίσθημα και για μένα προσωπικά ως γονέα ο ισχύων τρόπος μοριοδότησης του βαθμού πτυχίου αναξαρτήτως το αν μπαίνεις σε μία σοβαρή σχολή με 18000 μόρια πχ και βγαίνεις με ένα βαθμό πτυχίου πχ 6 με το να μπαίνεις σε μια σχολή ενός πανεπιστημίου της πλάκας με 10000 μόρια και να βγαίνεις με βαθμό 8,5 που είναι και σχετικά εύκολο να το κάνεις και να προκρίνεσαι για μια θέση στο δημόσιο. Είναι κρίμα. Νομίζω οτι θα ήταν δίκαιο να γίνονται οι προσλήψεις με γραπτό διαγωνισμό και οποιος έχει τα κότσια να περάσει κι ας έχει τελειώσει με άριστα στη Βάρνα ή τη Τιμισοάρα. Τι να συμβουλέψω τα παιδιά μου Μή διαβαζετε για να μπήτε σε κανα ΤΕΙ με Ασσο Ή ΑΕΙ της πλάκας με 10 ή να δαιβάσουν και να μπουν σε ένα σοβαρό πανεπιστήμιο με 18 και βγαίνοντας να μειονεκτούν έναντι των τελευταίων?????????????????????????????