Αρχική Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του ΑΣΕΠΆρθρο 4 Επαναρυθμίσεις για τη μοριοδότηση υποψηφίωνΣχόλιο του χρήστη Κωνσταντίνα | 16 Νοεμβρίου 2009, 23:05
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Κύριε Υπουργέ, Καταρχήν οι αλλαγές τις οποίες προωθείτε είναι αντικειμενικά αποδεκτές και αναγκαίες. Όμως θεωρώ άδικο το να μοριοδοτείται κάποιος με 150 μόρια για εντοπιότητα σε διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ όσον αφορά τους ΟΤΑ. Αυτό αυτομάτως αποκλείει κάποιους οι οποίοι έχουν περισσότερα προσόντα και ενδιαφέρονται πραγματικά για τη θέση. Δεν μπορεί απλά να δεσμεύεται ο εκάστοτε ενδιαφερόμενος με μια υπεύθυνη δήλωση ότι θα έχει σταθερή εργασιακή σχέση με τον ΟΤΑ στον οποίο προσλαμβάνεται; Σχετικά με τους πολύτεκνους η ποσόστοση θα μετατραπεί σε μοριοδότηση ή θα παραμείνει ως έχει;