Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΣΠΥΡΟΣ | 2 Νοεμβρίου 2009, 14:16
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Κυρία Υπουργέ. Ειμαι ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ.Ο Κόσμος εχει μεγάλες απαιτήσεις από την Κυβέρνηση σε ολους τους τομείς.Οσον αφορά το ΟΙΚΟΝΟΜΟΚΟ ΘΕΜΑ (χρέη προς τις τράπεζες-ρυθμίσεις)αναφέρω ταπαρακάτω: α.Ελεγχος των εισπρακτικών εταιριών,πως νομιμοποιούνται;,ποιός τους δίνει το δικαίωμα να απειλούν και να εκβιάζουν τους πολίτες. β.Να καθοριστεί ανώτερο υψος επιτοκίου δανεισμου (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΟΛΕΣ)σε συνδιασμό με επιτόκιο της ΕΕ. γ.Ασφαλιστικές δικλίδες ωστε να μην μπορεί η καθε τράπεζα να ανεβάζει τα επιτόκια οποτε θέλει χωρίς να ενημερώνετε ο δανειολήπτης. δ.Να επιστρέψουν οι τράπεζες τα 28 δις που πήραν και σίγουρα δέν τα χρησιμοποίησαν γιά το σκοπό που τα πήραν. ε.Να μπορούν οι εχοντες μπεί στον Τειρεσία να ρυθμίσουν τα χρέη τους προς τις τράπεζες με κάποιους ειδικούς ορους για να ειναι αληθείς. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΞΕΠΛΗΞΕ ΘΕΤΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΠΑΣΟΚ. ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ