Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη ΠΡΑΤΣΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 28 Οκτωβρίου 2009, 07:54
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Αδικία για τις επιχειρήσεις η εξαίρεση τους απο το παρόν νομοσχέδιο .Δυο απλά λόγια για να το δικαιολογήσω.Οι επιχηρήσεις και ειδικότερα οι μικρομεσέες ειναι αυτές που παράγουν τον πλούτο στην Ελλάδα.Απασχολούν τους περισσότερους εργαζομένους ,πληρώνουν Φ.Π.Α .εισφορές στο ΙΚΑ στο ΤΕΒΕ, ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ και δίνοντας εργασία σε τόσο κόσμο βοηθάν στην κατανάλωση .Εαν αυτές όλες οι επιχηρήσεις δεν βοηθηθούν, οι οποίες ήδη ασφυκτιούν μοιραία η ανεργία θα διογκοθεί και τότε ότι μέτρα και να παρθούν δε θα αποδώσουν.Συγχαρητήρια για την δυνατότητα που δίνεται στον πολίτη να συμμετάσχει και να παρατηρήσει.