Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη ΝΤΕΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ | 28 Οκτωβρίου 2009, 08:52
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
ΓΕΝΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ Η προσπαθεια οποσδηποτε ειναι πολυ καλη. Εκει όμως που πρέπει να δοθεί μεγαλύτερη προσοχη είναι και στις επιχειρησεις και συγκεκριμένα εκείνες που λόγω της οικονομικής κρίσης δεν μπόρεσαν να ανταπεξέλθουν και βρέθηκαν στην μαύρη λίστα των Τραπεζών.Η ρύθμιση λοιπόν των χρεών ναι μεν τις ανακουφίζει προσωρινα αλλά πρέπει με κάποιο τρόπο να μπορέσουν να κινηθούν ξανά. Το πρόβλημα θεωρώ ότι είναι βαθύτερο και πρέπει να δοθεί λύση ουσίας. Προτείνω λοιπόν την ενίσχυση της ρευστότητας των επιχειρήσδεων οι οποίες πρίν την κρίση ήταν βιώσιμες και συνεπείς. Αυτο το μέτρο σίγουρα θα αναθερμάνει την αγορά και θα διαπιστωθεί η αξιοπιστία της κάθε επιχείρησης. Συμπερασματικά λοιπόν θα έλεγα ότι καλή η προσωρινή ανακούφιση αλλά πρέπει να δούμε και την συνέχεια.