Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη sakis sidiroudis | 28 Οκτωβρίου 2009, 18:28
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Οι Έλληνες αν δεν δουν την κυβέρνηση να βάζει χέρι στις τράπεζες δεν πρόκειται να πιστέψουν τίποτα. Έχει καταντήσει πια κωμωδία να βλέπουμε κυβερνητικούς να προσπαθούν να συγκρατήσουν τις τιμές στα αγγουράκια και τις ντομάτες, στα αμνοερίφια το Πάσχα και στα μελομακάρονα τα Χριστούγεννα. Πρέπει να κατανοήσουμε ότι οι τράπεζες είναι η μάστιγα της εποχής. Είναι η τρομοκρατία. Είναι αυτές που προκάλεσαν την οικονομική κρίση για να συγκεντρώσουν τον πλούτο. Μου περνάει από το μυαλό ότι η ρύθμιση αυτή για τους δανειολήπτες είναι ένα καλά οργανωμένο σχέδιο που θα επιφέρει κέρδη στις τράπεζες, αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω. Ελπίζω να κάνω λάθος. ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ. ΜΕΙΩΣΤΕ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΚΤΙΝΑΧΘΕΙ Ο ΡΥΘΜΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ