Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 4. Σχέδιο Διευθέτησης ΟφειλώνΣχόλιο του χρήστη Γ.Κ. | 27 Οκτωβρίου 2009, 20:26
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Εκφράζουμε όλοι μας την αγωνία μας. Ψάχνουμε ζητάμε -ελπίδα επιβίωσης των οικογενειών μας.Κύριοι υπαίτιοι των δεινών αυτών ειναι οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ.Μην γελιόμαστε.Μας φέρονται αδίστακτα,υποκριτικά και οι ίδιες και οι ΄΄πραιτωριανοί τους΄΄,εταιρίες είπσραξης. Είναι ευκαιρία να μπει τάξη και σεβασμός.Να πάνε φυλακή οι απατεώνες,αλλά να στηριχθούν πλήρως και να απαλλαχθούν οι τίμιοι υπερχρεωμένοι. Γιατί οι τράπεζες δεν έκαναν πριν από πολλά χρόνια αυτό που κάνουν τώρα με το ψάξιμο αν μπορεί κάποιος να πάρει δάνειο;Αν το έκαναν θα είχαν υπερχρεώσει τον κόσμο;Γιατί σου τηλεφωνούσαν πιεστικά τόσο οι ίδιες όσο και εταιρίες τους να βγάλεις πιστωτική κάρτα ενώ είχες;Πώς σου πλοκάρουν αν χρωστάς τώρα την πιστωτική κάρτα σε οποιαδήποτε τράπεζα,ενώ δεν σου πλόκαραν ΠΟΤΕ την έκδοση καινούργιας αρκεί να ήταν από άλλη τράπεζα. -Έλεος έχουμε γίνει βορά των άπληστων τραπεζών.Διαβάσατε κέρδη τέτοια εποχή; -Όσο για τον φίλο που γράφει ότι αυτός που είναι συνεπής θα πληρώσει τα σπασμένα άλλων και να συμβουλευτούμε εξωτερικούς οίκους ,του λέω ότι ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ,ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΖΗΤΑΜΕ.Στο εξωτερικό που ζεί δεν υπάρχει προστασία δανειοληπτών;