Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη ilias | 29 Οκτωβρίου 2009, 15:35
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Nα μην ισχυσει σαν απαραιτητη προυποθεση η αποδεδειγμενη προσπαθεια εξωδικαστικου διακανονισμου με τις τραπεζες, καθως παρα πολλοι δανειοληπτες δεν εχουν κανει καμμια κινηση προς αυτην την κατευθυνση μην εχοντας τα απαραιτητα εισοδηματα.Πως θα εκανε διακανονισμο ενας μακροχρονια ανεργος που δεν εχει ουτε τ'απαραιτητα χρηματα για τροφη και στεγη?Οταν δεν εχει καποιος εξασφαλισει ουτε το γαλα του παιδιου του θα σκεφτει να παει στην τραπεζα να ρυθμισει τα χρεη του?Οταν δεν εχει να πληρωσει το ενοικιο του η το πετρελαιο θερμανσης τον χειμωνα θα τρεξει να κανει διακανονισμο με τις τραπεζες?ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ?ΞΕΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΜΗΝΙΑΙΑ ΔΟΣΗ?