Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη Bίκυ Παπαδοπούλου | 29 Οκτωβρίου 2009, 19:00
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Να χαριστούν σε όλους όλα τα χρέη. Φταίει ο τύπος που χρεώθηκε στην τράπεζα για να πάρει αυτοκίνητο πολυτελές; Όχι. Ο καπιταλισμός φταίει που του δημιούργησε πλασματικές ανάγκες. Φταίει ο τύπος που ζει πάνω από όσο του επιτρέπουν τα εισοδήματά του; Όχι. Οι τεχνικές του αντιδραστικού μάρκετινγκ φταίνε που τον κάνουν να θέλει να καταναλώσει. Οι τράπεζες είναι πολύ κακές και πίνουν το αίμα των αγνών νεοελλήνων που θέλουν να ζήσουν πλουσιοπάροχα, τα εισοδήματά τους δεν τους φτάνουν, οποότε τί να κάνουν; Να δανειστούν. Κάτω οι κακές τράπεζες και οι αιμοδιψείς καπιταλίστες. Ζήτω ο αγνός και άδολος λαός. Να χαριστούν ΤΩΡΑ όλα τα χρέη σε όλους.