Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη Φυτάνογλου Ραφαήλ | 30 Οκτωβρίου 2009, 00:33
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Καλησπέρα, Είμαι ένας δανειολήπτης όπου δίνω σε στεγαστικό δάνειο κάθε μήνα 750€. Αυτό που πιστεύω πως θα ήθελε όλος ο κόσμος είναι να παγώσουν τα δάνεια τους(δόσεις και τοκισμός) για ένα διάστημα (προτείνω χρόνο) . Το αποτέλεσμα είναι σαφέστατα οτι κανεις δεν θα αποταμιεύσει τα χρήματά του αλλά θα τα ρίξει στην αγορά.Ετσι πιστεύω πως θα αναλιπανθούν τα γρανάζια του συστήματος που όλοι τοσο περιμένουμε.Οσο για τα χαμένα κέρδη των τραπεζών, πιστεύω πως για να μην γεμίσει η χώρα "βρεγμένους" που δεν φοβουνται την βροχή καλά θα κάνουν να δόσουν ένα time-out σε όποιους αισθάνονται κουρασμένους.