Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη Τσικρικάς Γεώργιος | 30 Οκτωβρίου 2009, 11:08
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Το νομοσχέδιο αν τελικά υλοποιηθεί θα ανακουφίσει πάρα πολύ κόσμο που "έμπεξε" σε αυτή την κατάσταση. Σε γενικές γραμμές μου φαίνεται σωστό ως προς την διατύπωση αν και αρκετά γραφειοκρατικό. Είμαι και έγω "παθών" με χρέη άνω των 70.000 € και μισθό 1.000€ χώρις σπίτι ή άλλα περιουσιακά στοιχεία. Αραγε το μέτρο θα μας συμπεριλάβει ή θα θεωρηθεί υψηλό το εισόδημα μου όπως γίνεται π.χ. με τα επιδόματα αλληλεγγύης ή ενοικίου κ.λ.π. Όπως και να έχει κάθε προσπάθεια είναι υπέρ μας και το νομοσχέδιο θα μας δώσει μία κάλυψη στον διάλογο μας με τίς τράπεζες που μέχρι σήμερα ασκούν πολιτική "κράτους εν κράτει".