Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη ΕΛΕΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ | 30 Οκτωβρίου 2009, 14:07
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Μια δίκαιη πρόταση Διαφωνώ κάθετα, ριζικά και αντίθετα με το φόρτωμα των χρεών κάποιων στις πλάτες κάποιων άλλων. Μπορεί -αν το ψηφίσετε- να είναι νόμιμο, όμως δεν είναι ηθικό. Θα ήταν όμως και νόμιμο και ηθικό και σωστό να δώσουμε την ευκαιρία στα υπερχρεωμένα νοικοκυριά να δουλέψουν στο δημόσιο και να εξοφλήσουν τα χρέη τους. Πολύ καλά κάνετε και σταματάτε τα stage. Βγαίνουν κάθε μέρα στα κανάλια και προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι το δημόσιο θα σταματήσει να λειτουργεί χωρίς τους συμβασιούχους, λες και με αυτούς δουλεύει... Ας βάλουμε λοιπόν στις θέσεις τους ως εργαζόμενους μερικής απασχόλησης τα μέλη των υπερχρεωμένων νοικοκυριών. Ο μισθός που θα πέρνουν από αυτή τη δεύτερη μερική απασχόληση στο δημόσιο θα πηγαίνει στην τράπεζα. Έτσι θα δωθεί στους ανθρώπους αυτούς η ευκαιρία να ξεπληρώσουν με αξιοπρέπεια τα χρέη τους, αντί να πληρώσουν για άλλη μια φορά τη νύφη νοικοκυριά σαν το δικό μου, που ενώ είχαν την ευκαιρία επέλεξαν να μην υπερχρεωθούν... Ελένη Σταυρουλάκη Ηράκλειο, Κρήτη