Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη Kωνσταντίνος Δ. Βερύκιος | 30 Οκτωβρίου 2009, 15:43
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Παραδέχομαι ότι η ευχέρεια του τραπεζικού δανεισμού προς ιδιώτες ήταν ένα σχετικό λάθος. Έγινε, όμως, για την εξάλειψη της μάστιγας της τοκογλυφίας. Η ρύθμιση που προωθείται θα κλείσει την πόρτα των τραπεζών για τους ασθενέστερους και θα τους ρίξει ξανά στα χέρια των τοκογλύφων. Ή, αλλιώς, καμμιά πίστωση! Ο καθένας θα ζει με τα χρήματα που έχει στο πορτοφόλι του. Προσωπικά είμαι σύμφωνος με αυτό. Πόσο, όμως, ως κοινωνία είμαστε έτοιμη να το αποδεχτούμε; Πως θα δουλεύουν οι δεκάδες χιλιάδες μικροεπιχειρήσεις που έχουν δημιουργηθεί χωρίς πιστωτικές κάρτες;