Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη Ανθόπουλος Νικος. | 30 Οκτωβρίου 2009, 19:59
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συνεχίζοντας προηγουμενο σχόλιο μου, λογω διακοπης, Καταληγω στά εξής. Ολες οι διαδικασίες πρέπει να ειναι ΑΠΛΕΣ ΚΑΙ ΕΥΚΡΙΝΈΙΣ και να μήν ελέγχονται απο τους τραπεζίτες αλλά απο τά δικαστήρια. Ο κρατικός πυλώνας τραπεζών,θά ειναι η καλήτρη λύση, γιατι θά αναγκάση τίς τράπεζες να κινηθούν ανταγωνιστικά, και θά λυθεί ένα μεγάλο πρόβλημα των λυστρικών επιτοκίων. Νομίζω οτι το +10 δίνει μεγάλες επιλογές κίνησης τής κυβέρνησης, και παραφράζοντας το ρητό του Ανδρέα Παπανδρέου, '' η τους αλλάζετε, [τους τραπεζίτες] η βουλιάζεται'' [ακριβώς άν οχι βαθύτερα απο την ΝΔ. Μέ τιμή. Νικος Ανθόπουλος. Μικροεπιχειρηματίας Μηχανολογος μηχανικός Θεσσαλονίκη.