Αρχική Ρύθμιση των Χρεών Υπερχρεωμένων ΚαταναλωτώνΆρθρο 1. Πεδίο ΕφαρμογήςΣχόλιο του χρήστη τασος | 31 Οκτωβρίου 2009, 02:53
Υπουργείο Ανάπτυξης Νίκης 5-7, 10180, Αθήνα email: public@mnec.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Πολυ καλο για να ειναι αληθινο!φοβαμαι οτι το κεφαλαιο "τραπεζικο συστημα" δεν θα αφησει να ευημερισει εν τετοιο νομοσχεδιο, γιατι απλα χανουν κεφαλαιο,κερδη,αγοραστικη και χρηματοπιστωτικη δυναμη.Ειμαι σιγουρος οτι θα βρουν μια δικλειδα παντωντας στην ανεξαρτητη αγορα των ιδιωτικων επιχειρησεων,στο χρηματιστηριο στο οποιο ειναι ολες οι τραπεζες καθως και τα καταστατικα που απορρεουν,στους μετοχους,στο καταστατικο των τραπεζων,και στην ελευθερη ανταγωνιστικοτητα της παγκοσμιας αγορας!Με βαση τα παραπανω ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν προκειται να ευδοκιμησει!Προτεινω: -αποπληρωμει χρεων με βαση το αρχικο κεφαλαιο χωρις τοκους με οριζοντα 20-30 ετη. Στην περιπτωση αυτη και οι τραπεζες δεν θα χασουν κεφαλαιο αλλα μονο την δυνατοτητα να ειχαν επενδυσει το ποσα που δανεισαν, και οι δανειοληπτες θα επιστρεψουν το ποσο που πηραν.Επισης δεν θα μεινουν δυσαρεστημενοι και ολοι οι υπολοιποι σωστοι καλοπληρωτες των υποχρεσεων τους. Με εκτιμηση σε ολους