Αρχική Γραφείο Αντιμετώπισης Περιστατικών Αυθαιρεσίας στο Υπ. Προστασίας του ΠολίτηΆρθρο 15 Επικουρικοί ΠυροσβέστεςΣχόλιο του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΥΡΜΟΣ | 29 Νοεμβρίου 2010, 21:56
Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Η ονομασία επικουρικός πυροσβέστης θα έπρεπε να αλλαχτεί νομίζω πως δεν μαs αξίζει αυτή η ονομασία . Κρίνω ότι η καλύτερη ονομασία θα ήταν Η ονομασία πυροσβέστηs. Υπουργέ μαs αξίζει αυτό. Για τους πολίτες ήμαστε όλοι ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ και γιατί να διαφέρουμε ονομαστικά από τους άλλους ? Άποψη μου είναι να γίνουμε όλοι μόνιμοι σταδιακά κατά την πενταετία. Αναλογικά στον αριθμό αυτόν που συνταξιοδοτούνται και αυτών που έχει έλλειμμα η Πυροσβεστική υπηρεσία. Έτσι θα καλύπτουμε τις κενές οργανικές θέσεις από συνταξιοδότηση και τον πραγματικών οργανικών θέσεων. Από τους μεγαλύτερους προς τους νεότερους σε συνδυασμό της προϋπηρεσίας και το μορφωτικό επίπεδο.Όλα αυτά τα χρόνια έχουμε δώσει πολλά στο Π.Σ και έχουμε πολλά να δώσουμε ακόμη.Δεν πρέπει να υπάρχει συμμετοχή πολιτών σε αυτόν το διαγωνισμό!