Αρχική Γραφείο Αντιμετώπισης Περιστατικών Αυθαιρεσίας στο Υπ. Προστασίας του ΠολίτηΆρθρο 15 Επικουρικοί ΠυροσβέστεςΣχόλιο του χρήστη Kική | 30 Νοεμβρίου 2010, 02:18
Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Είμαι σύζηγος συμβασιούχου πυροσβέστη, πτυχιούχου ΑΕΙ, 41 ετών... Οκτώ χρόνια προσμονής, απογοητεύσεων, ελπίδας καί απλώς βιοπορισμού... Εδώ όμως, δεν μπορώ να μιλήσω μόνο γιά μένα & τον σύζηγο μου γιατί θα 'ναι πολύ μικρόψυχο... Κύριοι του αρμόδιου υπουργίου η δουλειά σας είναι μία και απλή... ταξινομήστε σωστά ηλικίες, γνώσεις, καί ότι ονομασίες θέλετε αλλά διαιρέστε τα σωστά με το 5385, γιατί τόσες οικογένοιες ζουν σήμερα αυτό που βιώνει και η δική μου... την λαχτάρα ότι η τελευταία ευκαιρία για αξιοπρεπή ζωή περνάει αυτές τις μέρες από μπροστά μας... Την έχουν κερδίσει όλοι τους, απλά συνεχείζοντας μέχρι σήμερα να είναι οι "εποχικοί", γιά χρόνια οι περισσότεροι, για δεκαετίες κάποιοι άλλοι... Αυτή την αξιοπρέπεια υποσχεθήκαν στα παιδιά τους... Είναι δική τους, πρέπει να την δώσετε και στον τελευταίο απο αυτούς. Μας ανήκει...