Αρχική Γραφείο Αντιμετώπισης Περιστατικών Αυθαιρεσίας στο Υπ. Προστασίας του ΠολίτηΆρθρο 15 Επικουρικοί ΠυροσβέστεςΣχόλιο του χρήστη ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΛΗΣ | 27 Νοεμβρίου 2010, 03:32
Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ένας πυροσβέστης που εντάσσετε επί 5 χρόνια σε μια ένστολη στρατιωτική υπηρεσία, και αποκτά μια συνεχόμενη εμπειρία, ασφαλίζοντας, συντηρώντας και προσέχοντας, την δημόσια περιουσία, αξιοποιώντας την παράλληλα σαν εργαλείο, προλαμβάνοντας φυσικές καταστροφές και ανθρώπινες ζωές, το αίσθημα της προσφοράς, το δέσιμο με το εργασιακό περιβάλλον περνώντας όλο αυτό το λούκι και κλείνοντας αυτό τον κύκλο, δεν μπορεί παρά να έχει κατάληξη την μόνιμη αποκατάσταση του, που φυσικά ορίζετε και αξιολογείτε σε βαθμό μάλιστα που κανένας δημόσιος υπάλληλος στα χρονικά δεν αξιολογήθηκε με τον τρόπο αυτό. Εδώ δεν πρέπει να υπάρξουν όρια ηλικίας και πρέπει να ξεπεράσουμε το 35. Στόχος είναι η αποκατάσταση των συμβασιούχων πυροσβεστών άρα προτείνω αυξημένη μοριοδότηση. θα τονίσω ότι το ηθικό των δόκιμων, θα τονωθεί στην πορεία μόνο με την τελική μελλοντική αποκατάσταση, διαφορετικά θα μιλάμε πάλι για ημίμετρα και δεν θα γίνετε ποτέ το τελικό βήμα εκεί που πρέπει.