Αρχική Γραφείο Αντιμετώπισης Περιστατικών Αυθαιρεσίας στο Υπ. Προστασίας του ΠολίτηΆρθρο 15 Επικουρικοί ΠυροσβέστεςΣχόλιο του χρήστη Lazaros | 27 Νοεμβρίου 2010, 20:09
Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Θεωρω εξαιρετικα αδικο το δικαιωμα συμμετοχης πολιτων στο συγκεκριμενο διαγωνισμο. Τοσα χρονια στην πυροσβεστικη οι συμβασιουχοι πυροσβεστες παρολο που εργαζονται στο σωμα ειχανε ελαχιστα δικαιωματα στους διαγωνισμους που προκυριχθηκαν. Εβλεπαν παντα τους πολιτες να ερχονται και να τους παιρνουν τη "μπουκια απ' το στομα". Διαβασα σε αλλα σχολια απο καποιους πολιτες, οτι εχουμε ολοι ισα δικαιωματα ως ελληνες πολιτες, και συμφωνω σ' αυτο, αλλα εδω εχουμε να κανουμε με μια πολυ ιδιαζουσα περιπτωση! Εχουμε πολυετη προσφορα ως κλαδος, εχουμε 20 νεκρους εν ωρα υπηρεσιας... Δεν ειναι καθολου δικαιο εκ μερους της κυβερνησης να επαναλυφθουν για αλλη μια φορα τα λαθη του παρελθοντος εν ονοματι των "κομματικων στρατων"... (ειτε ειναι γαλαζιοι ειτε πρασινοι) Το συνολο των θεσεων (αν δεν ειναι παλι ολο αυτο ενα "επικοινωνιακο" τρικ δηλαδη) πρεπει να καλυφθει αποκλειστικα και μονο απο συμβασιουχους πυροσβεστες και μονο απ' αυτους!!! Ουτε απο απλους πολιτες, ουτε απο πρωην πενατετεις του στρατου! Ολοι οι συναδελφοι πρεπει να αποκατασταθουν, εστω και σε βαθος τετραετιας, πενταετιας. Τελος.