Αρχική ΟΡΟΙ & ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝΆρθρο 01 – Χορήγηση Βεβαίωσης Άσκησης ΕπαγγέλματοςΣχόλιο του χρήστη Πανταζη Γεωργία | 4 Απριλίου 2015, 01:58
Υπουργείο Υγείας Αριστοτέλους 17, Αθήνα 104 33 Τηλ: 2132161000 email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@moh.gov.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Η λογοθεραπεια είναι ΕΠΙΣΤΗΜΗ και οχι εξειδίκευση..Ενας ψυχολόγος ή παιδαγωγος με μεταπτυχιακο στη λογοθεραπεια εξακολουθεί να είναι ψυχολόγος ή παιδαγωγός.. Αν εγω που ειμαι λογοθεραπευτρια ,αποφοιτη του ΑΤΕΙ Πατρών κανω ενα μεταπτυχιακό ειτε αυτο ειναι μονοετες ειτε διετες ,στη ψυχολογια θα εχω το δικαίωμα να ασκω το επαγγελμα του ψυχολογου?δε θα θεσω σε κίνδυνο τη δημόσια υγεια? Για ποιο λογο λοιπον, να μην ισχύει το αντιστροφο?Είναι πραγματικά αδικο να εξομοιωνονται σπουδες 4ετους φοίτησης με ενα διετες (στην καλύτερη των περιπτώσεων)μεταπτυχιακό!